top of page

Чи дозволяти дітям донатити в ігри?

Ваші 50 гривень (або більше) вже давно стали власністю розробників гри "Brawl Stars" або "Roblox"? Дитина п’ять разів на день просить у вас задонатити в гру? Це втомлює.


Давайте розбиратись. Хочу одразу зазначити, що не маю нічого проти ігор — це може бути дійсно весело і цікаво, а якщо ще й гроші туди закинути, то це нові предмети, сундуки, золото. Тим паче, якщо у дитини є кишенькові гроші і вона планує свій бюджет на цілий тиждень, віддаючи частину грошей на розваги, то тут уже вимальовується розвиток фінансової грамотності, та й однолітки дивляться з повагою.


Але мінусів більше, як на мене: це ваші додаткові фінансові витрати, які можуть бути іноді не дуже контрольовані. До того ж швидкі транзакції можуть формувати схильність до імпульсивних покупок — діти більш схильні до цього. Донати — це додаткова прив’язка до гри, що може впливати на формування залежності.


Що робити?


Для початку спробуйте зрозуміти, в яку гру грає дитина і що саме дає їй бажаний донат. Якщо у дитини є кишенькові гроші, то чітко обговоріть, яку саме суму вона може витратити на гру. Проведіть коротку і цікаву бесіду про плинність часу і про доцільність використання грошей на ігри, заохотивши донатити тільки на ЗСУ.


Якщо ж ви не справляєтесь з проблемою гаджетів самотужки, то пропонуємо звернутись до нас: професійних дитячих і підліткових психологів що працюють у місті Дніпро, а також онлайн. Психологи в місті Дніпро радо вам допоможуть.



12 переглядів0 коментарів

コメント


bottom of page